Miras

BİZİ BİZ YAPAN TEMELLER

Osman Benzeş'in hikayesi basit bir hayalle başladı. Başladığında hayalinin bu kadar büyüyeceğini bilmiyordu - ama bildiği bir şey vardı; eğer hayalinin gerçek olmasını istiyorsa, cesur olması ve gayretle çalışması gerektiği idi.

 

Terzi olan babasıyla yıllarca çırak olarak çalışmış olan Sayın Benzeş, işi çok küçük yaşlardan itibaren öğrenmişti. Aile mirasını bir adım öteye taşıyan, mütevazı bir terzilik dükkanını uluslararası bir işletmeye dönüştüren vizyonuydu.

 

Küçük bir tesiste pantolon üretimi ile başlayan girişim, hızla büyüyerek ülke çapında 60 şehir ve 120'den fazla markanın ana tedarikçiliğine dönüşmüştü. Daha fazla büyümek isteyen Benzeş, alternatif pazar arayışına girdi ve kısa süre sonra yurt dışına Avrupa ve ABD'ye üretim ve ihracat yapmaya başladı.

 

Tesis ve imalat kapasiteleri büyüdükçe vizyonumuz da büyüdü. Asla ortalama ile yetinmeyen şirket, Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri haline geldi - şu anda bölgesinde binlerce insana istihdam sağlayan bir ekonomik itici güce dönüştü.

 

KÜLTÜRÜMÜZÜN TEMELİ

Sayın Benzeş'in çalışma ahlakı, APS’nin bugünkü kültürel dokusunun dikişidir. Sadece kendisi için değil ülkesi için de bir başarı hayal eden APS, dünya çapındaki markalarla yakın ve uzun süreli ilişkileri olan uluslararası bir tedarikçi haline geldi. Vizyonu, motivasyonu ve gayreti, APS'yi hala ileriye götüren, sürekli geliştiren ve mütemadiyen nokta atışı sonuçlar üreten değerlerdir.